• PROJEKTY

• FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA LUBELSKIEGO 2021-2027

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach przystąpiła do projektu pt. „Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.3 Kształcenie ogólne, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

W ramach realizacji projektu w szkole:

• zostanie wdrożony Model Dostępnej Szkoły

• nauczyciele wezmą udział w warsztatach w zakresie edukacji włączającej

• prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne dla uczniów:

• zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze (10 gr. x 1 godz./ tyg. przez 60 tygodni)

• zajęcia rozwijające zainteresowania językowe (4 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)

• zajęcia rozwijające kluczowe kompetencje społeczno-emocjonalne (12 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)

• zajęcia rozwijające zainteresowania z robotyki i programowania (6 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)

• zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (5 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)

• zajęcia metodą projektów interdyscyplinarnych (4 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)

• zakupione zostaną pomoce dydaktyczne

• zostanie utworzony Szkolny Ośrodek Mini-Kariery, gdzie prowadzone będzie doradztwo indywidualne i grupowe

• uczniowie klas VII i VIII wezmą udział w zajęciach warsztatowych w zakładach pracy

• prowadzone będzie wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w zakresie stymulowania rozwoju uczniów poprzez prowadzenie zajęć terapeutycznych dla uczniów

• nauczyciele wezmą udział w szkoleniach w zakresie pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych

Projekt realizowany jest od 01.01.2024 r. do 28.02.2026 r.

Rekrutacja do projektu rozpocznie się 6 marca 2024 r. i będzie trwała do 5 kwietnia 2024 r.

Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji zamieszczonym poniżej. W celu wzięcia udziału w procesie rekrutacji należy złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych u Koordynatora szkolnego.

Kontakt do Koordynatora szkolnego:

Marta Dudek, tel. 81 750 09 24, mail: martadudek14@wp.pl

Regulamin rekrutacji wraz z załącznikami: