- Zorientowani na sport
- W zdrowym ciele, zdrowy duch!
- Sympatyczni pracownicy
- Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
- Bogata biblioteka
- Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
Aktualności
Co nowego w szkole?WIOSENNE NOCOWANIE
- 02.05.2022
O tym, że oferta działań i zajęć dodatkowych dla wszystkich uczniów naszej Szkoły jest bogata i stale się rozrasta, wiedzą już chyba wszyscy. Jedną z takich inicjatyw, która zdobyła serca naszych podopiecznych jest „Nocowanie w szkole”. Taki też właśnie początek majówki wybrali uczniowie kl. V wraz ze swoim wychowawcą i p. Moniką Flis.
- WIOSENNE NOCOWANIE: Czytaj więcej
SZLAKIEM LEGEND LUBELSKICH
- 02.05.2022
„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie.” Tak w jednym ze swoich utworów pisał S. Jachowicz. Aby nie wpisywać się w grupę osób, do której zwracał się poeta, wychowawca kl. V – p. Elżbieta Sobaszek i p. Iwona Wiśniowska pojechały z uczniami kl. V „Szlakiem legend lubelskich”. Mieszkając nieopodal miasta wojewódzkiego, chcieliśmy poznać to, co nas otacza, a mianowicie Lublin i jego historię zapisaną w legendach.
- SZLAKIEM LEGEND LUBELSKICH: Czytaj więcej
SALON POEZJI PIĄTOKLASISTÓW
- 02.05.2022
Uczniowie klasy V to dzieci, które potrzebują wielu wyzwań i doświadczeń. Jednym z nich był „KLASOWY SALON POEZJI” zorganizowany na lekcji języka polskiego w kwietniowe, piątkowe popołudnie. Odpowiednia scenografia, na stole mały poczęstunek, w tle muzyka M. Grechuty,a centrum artyści z kl. V, którzy przygotowali do recytacji wiersz J. Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”. Artystyczny klimat i delektowanie się słowem jednego z najbardziej znanych twórców literatury polskiej – oto czego mogli doświadczyć nasi Uczniowie.
- SALON POEZJI PIĄTOKLASISTÓW: Czytaj więcej
WIECZÓR FILMOWY Z LEKTURĄ
- 02.05.2022
Nową inicjatywą, która została wprowadzona w Placówce ponad 2 lata temu, były wieczory filmowe, które bardzo szybko zdobyły sympatię naszych uczniów. Pandemia przerwała nasze działania, ale od wiosny tego roku powracamy do przedsięwzięcia. W kwietniowy wieczór uczniowie kl. V spotkali się w szkole, na wieczorze filmowym, aby wspólnie obejrzeć ekranizację lektury E. Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa”. Film „SPONA” w reż. W. Szaraka, mimo iż różny od współczesnych ekranizacji, spodobał się uczniom, a szczególną ich uwagę zwróciła muzyka do filmu. Dzieło to jest warte uwagi, gdyż w 1998r. zostało nagrodzone Poznańskimi Srebrnymi Koziołkami za najlepszy film aktorski dla młodzieży. W tym samych konkursie przyznano również nagrodę dla reżysera i aktora. Film ten był również nominowany w tym samym roku do konkursu „Złote Lwy”.
- WIECZÓR FILMOWY Z LEKTURĄ: Czytaj więcej
WYCIECZKA DO URZĘDU POCZTOWEGO
- 12.04.2022
12.04.2022 uczniowie klasy 1A wybrali się na pocztę. Zapoznali się z instytucją poczty i pracą listonosza. Wizyta ta przyczyniła się do przypomnienia sposobów przekazywania informacji na odległość. Dzieci poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Wiele radości sprawił dzieciom zakup i przyklejanie znaczków na przygotowane kartki z życzeniami świątecznymi dla rodziców i wrzucanie ich do skrzynki pocztowej. Podczas tej wyprawy pierwszaki podróżowały autobusem komunikacji publicznej, bardzo im się podobało samodzielne kasowanie biletu. Dzieci zdały egzamin z przestrzegania zasad panujących w komunikacji zbiorowej.
- WYCIECZKA DO URZĘDU POCZTOWEGO: Czytaj więcej
WIOSENNY KONCERT
- 07.04.2022
W czwartek 7 kwietnia 2022 r. odbył się Wiosenny Koncert w wykonaniu uczniów klasy I A dla rodziców i przyjaciół. Koncert był okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych i recytatorskich uczniów.Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej oraz recytowały wiersze własnego autorstwa. Publiczność nagradzała wykonawców gorącymi brawami. Pani dyrektor Elżbieta Sobaszek serdecznie gratulowała uczniom artystycznych umiejętności i dziękowała nauczycielom, którzy przygotowali występy p. Marcie Dudek i p. Janowi Bartoszcze.Koncertem wszyscy byli usatysfakcjonowani: publiczność spędziła miło czas, rodzice mieli okazję przekonać się o talentach swoich dzieci, a dzieci znalazły bardzo silną motywację do tego, by pogłębiać swoje umiejętności na zajęciach pozalekcyjnych.
- WIOSENNY KONCERT: Czytaj więcej
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE HISTORYCZNYM
- 28.03.2022
Mikołaj Kamiński, uczeń klasy VIII PSP w Prawiednikach, otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie "Lublin-Miasto Kultury". Organizatorem tego historycznego konkursu była jedna z najlepszych szkół w naszym województwie - III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej. Swoją pracę konkursową Mikołaj oparł na wielokulturowości miasta Lublina i działalności licznych placówek kulturalnych. Zwrócił uwagę na zabytki i pamiątki historyczne z różnych epok Koziego Grodu oraz na mnogość imprez kulturalnych organizowanych na terenie miasta.
- WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE HISTORYCZNYM: Czytaj więcej
WIOSENNE ZWYCZAJE
- 23.03.2022
21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie kl. II pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marii Jakubczyk przygotowali przedstawienie pt. „Wiosenne zwyczaje”, które mieli okazję zaprezentować uczniom kl. I b oraz dzieciom przebywającym w tym czasie w świetlicy szkolnej. W ten sposób zapoznali zebranych z tradycjami związanymi z pierwszym dniem wiosny. Za piękną recytację swoich ról, dekorację i kostiumy otrzymali zasłużone, gromkie brawa. Wykazali się talentami aktorskimi.
- WIOSENNE ZWYCZAJE: Czytaj więcej
WITAJ WIOSNO !!!
- 23.03.2022
Pierwszy dzień wiosny zachwyca wszystkich, ponieważ rodzi się coś najcenniejszego, ŻYCIE. W poniedziałek 21.03.2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III postanowili powitać wiosnę. Dzieci wraz z wychowawczyniami zebrały się przed budynkiem szkoły, skąd z Marzanną- słomianą kukłą ze śpiewem przeszły do ogrodu szkolnego, gdzie rozpoczęło się uroczyste powitanie wiosny. Ekologiczna Marzanna szybko spłonęła pod czujnym okiem strażaków z OSP w Prawiednikach, Uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli i recytowali wiersze. Był to bardzo radosny dzień. Dzieci powróciły do swoich sal z wiosennym gaikiem z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawitała tak upragniona wiosna.
- WITAJ WIOSNO !!!: Czytaj więcej
DZIEŃ KOBIET W KLASIE II
- 15.03.2022
9 marca uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią wybrali się do Lublina do sali zabaw FIKU-MIKU. W ten sposób postanowili uczcić 8 marca. Przestrzeganie zasad bezpiecznego podróżowania, aktywne spędzanie wolnego czasu, troska o zdrowie, integracja z grupą rówieśniczą, wspaniała zabawa, to cel, jaki nam przyświecał. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku. Dzień obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wróciliśmy we wspaniałych humorach.
- DZIEŃ KOBIET W KLASIE II: Czytaj więcej
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KLASIE IB
- 13.03.2022
- ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KLASIE IB: Czytaj więcej
DZIEŃ KOBIET W KLASIE V
- 13.03.2022
Każdy z miesięcy ma swoje wyjątkowe daty. Również i marzec, który już w pierwszej dekadzie przypomina nam o niecodziennym święcie wszystkich dam – jest to oczywiście Dzień Kobiet.
Uczniowie klasy V starają się, aby każda klasowa uroczystość była niecodzienna,
a nawet codzienne wydarzenia aranżowane są często w sposób niezapomniany i kreatywny. Obchody tegorocznego Dnia Kobiet również były takie.- DZIEŃ KOBIET W KLASIE V: Czytaj więcej
WARSZTATY TEATRALNE- TAJEMNICE LALEK
- 13.03.2022
Uczniowie klas I-III wzięli udział w ciekawej lekcji teatralnej. Podczas spotkania z Panią Romą, aktorką Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie poznali podstawowe rodzaje lalek teatralnych (m in. pacynka, kukła, lalka stolikowa, jawajka, tintamareska, lalka hybrydowa itp.) oraz mogli spróbować swoich sił w ich animacji. Warsztaty były szansą do rozwijania swojej kreatywności w konstruowaniu postaci, ale też oswajaniu w prezentacji scenicznej.
- WARSZTATY TEATRALNE- TAJEMNICE LALEK: Czytaj więcej
PIĄTOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W STOLICY
- 07.03.2022
Powrót po feriach do szkolnej rzeczywistości był niezwykłym doświadczeniem dla uczniów klasy V naszej Szkoły, którzy wspólnie z p. Elżbietą Sobaszek i Iwoną Wiśniowską wyruszyli wczesnym rankiem do Warszawy.
Tuż przed 10.00 wjechali do skąpanej w słońcu stolicy, gdzie udali się na Stare Miasto do Muzeum Iluzji. Wszyscy przekonali się bardzo szybko, że otaczający nas świat nie jest do końca taki, jak go spostrzegamy. Nasz mózg potrafi nas zaskakiwać i oszukiwać. Wystarczyło tylko przejść się po poszczególnych pokojach czy obejrzeć uważnie poszczególne eksponaty obecne w Muzeum Iluzji. Następnie wszyscy udali się na obiad. Było to dość nietypowe
i niecodzienne przeżycie. Po wejściu do Restauracji Different, prowadzonej przez osoby niewidome i ociemniałe, zostaliśmy zaprowadzeni do stolików, gdzie odbył się krótki warsztat na temat echolokacji, a następnie spożyliśmy obiad wraz z deserem.- PIĄTOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W STOLICY: Czytaj więcej
PIĄTOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W SZWAJCARII BAŁTOWSKIEJ
- 07.03.2022
O tym, że każde dziecko jest żądne przygód i otwarte na poznawanie otaczającego świata, wiedzą wszyscy dorośli. Dzieciaki chcą poznawać świat organoleptycznie, czyli za pomocą zmysłów. Tacy są również nasi Piątoklasiści, którzy uwielbiają przeżywać nowe przygody w towarzystwie kolegów i koleżanek ze swoje klasy.
- PIĄTOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W SZWAJCARII BAŁTOWSKIEJ: Czytaj więcej
SUPER BABCIE I DZIADKOWIE
- 03.02.2022
Razem z dziadkiem i babcią skutecznie odganiają wszystkie smutki i to w ich towarzystwie nigdy nie jest nudno. Babcia to super kucharka, tak na pracach konkursowych swoich najbliższych przedstawiły Julia Kowalik i Zuzanna Pawełczak. Konkurs został zorganizowany przez CKiP Gminy Głusk. Spośród młodszych uczestników w wieku od 6 do 9 lat na drugą nagrodę zasłużyła Julia Kowalik, uczennica klasy 1b. W kategorii plastyków między 10 a 15 rokiem życia Zuzanna Pawełczak, uczennica klasy V zajęła 3-miejsce.
- SUPER BABCIE I DZIADKOWIE: Czytaj więcej
PODSUMOWANIE AKCJI "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?"
- 29.01.2022
W piątek- 28 stycznia dokonano ostatecznego przeliczenia bilonu zebranego w ramach akcji charytatywnej „ Ile waży Święty Mikołaj?”.
Bilon : 1gr, 2gr, 5gr , 10gr, 20gr, 50gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł zbierany był do oznaczonych słoików. Organizatorem akcji była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Konkurs przeznaczony był dla burs, przedszkoli i szkół z całej Polski. W segregowaniu i przeliczaniu pieniędzy pomagali wolontariusze z naszej szkoły.
- PODSUMOWANIE AKCJI "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ?": Czytaj więcej
SZKOLNY PROGRAM WYCHOWAWCZO – PROFILAKTYCZNY
- 23.01.2022
- SZKOLNY PROGRAM WYCHOWAWCZO – PROFILAKTYCZNY: Czytaj więcej
STATUT
- 17.01.2022
- STATUT: Czytaj więcej
Rocznica szkolna
Nagłówek
- Lorem ipsum...
Nagłówek
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach przystąpiła do projektu pt. „Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet X Lepsza edukacja, Działanie 10.3 Kształcenie ogólne, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
W ramach realizacji projektu w szkole:
-
zostanie wdrożony Model Dostępnej Szkoły
-
nauczyciele wezmą udział w warsztatach w zakresie edukacji włączającej
-
prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne dla uczniów:
-
zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze (10 gr. x 1 godz./ tyg. przez 60 tygodni)
-
zajęcia rozwijające zainteresowania językowe (4 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)
-
zajęcia rozwijające kluczowe kompetencje społeczno-emocjonalne (12 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)
-
zajęcia rozwijające zainteresowania z robotyki i programowania (6 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)
-
zajęcia wyrównawcze z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (5 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)
-
zajęcia metodą projektów interdyscyplinarnych (4 gr. x 1 godz./tyg. przez 60 tygodni)
-
zakupione zostaną pomoce dydaktyczne
-
zostanie utworzony Szkolny Ośrodek Mini-Kariery, gdzie prowadzone będzie doradztwo indywidualne i grupowe
-
uczniowie klas VII i VIII wezmą udział w zajęciach warsztatowych w zakładach pracy
-
prowadzone będzie wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w zakresie stymulowania rozwoju uczniów poprzez prowadzenie zajęć terapeutycznych dla uczniów
-
rodzice i prawni opiekunowie uczniów objętych wsparciem w projekcie będą mogli skorzystać z Międzyszkolnego Punktu Porad i Konsultacji w celu uzyskania porad w zakresie pracyz dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
-
nauczyciele wezmą udział w szkoleniach w zakresie pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych
Projekt realizowany jest od 01.01.2024 r. do 28.02.2026 r.
Rekrutacja do projektu rozpocznie się 6 marca 2024 r. i będzie trwała do 5 kwietnia 2024 r.
Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji zamieszczonym poniżej. W celu wzięcia udziału w procesie rekrutacji należy złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych u Koordynatora szkolnego.
Kontakt do Koordynatora szkolnego:
Marta Dudek, tel. 81 750 09 24, mail: martadudek14@wp.pl
Regulamin rekrutacji wraz z załącznikami:
-